Tvarus renginių valdymas - tai renginių planavimas ir organizavimas siekiant sumažinti jų poveikį aplinkai ir padidinti socialinį bei ekonominį indėlį. Tvarus renginių valdymas apima tvarumo aspektus nuo pat renginio sumanymo pradžios iki jo pabaigos. Kas yra tvarumas renginiuose? Renginiai organizuojami laikantis tvarumo principo, kuriame akcentuojamas žalos aplinkai mažinimas, socialinių klausimų teisingumas ir optimalus ekonominių pastangų panaudojimas.
Toliau pateikiama tvaraus renginių valdymo santrauka:
Renginiai, kuriais siekiama tvarumo, taip pat turi savo ypatumų. Veiksmų planą reikėtų pradėti kurti suskirsčius visą procesą į kelis etapus. Tai būtų didžiulis privalumas, nes padėtų orientuotis į pagalbinius veiksmus ir užtikrintų, kad būtų imtasi svarbiausių žingsnių siekiant tikslingai įgyvendinti tikslus. Pavyzdžiui, gera pradžia būtų nustatyti renginio tikslą, kartu išvardijant visas užduotis ir pasirenkant už kiekvieną iš jų atsakingą asmenį. Taip pat reiktų sukurti renginio gaires, taip pat pasiruošimo, darbo laiko gaires; ir net tai, kaip renginys bus vertinamas viskam pasibaigus, o svarbiausia - nepamiršti tvarumo.
Kas svarbu?
Apibrėžkite renginio tikslą ir mastą.
Išvardykite visas pagalbines užduotis.
Pasirinkite už kiekvieną užduotį atsakingus asmenis.
Nustatykite tvarkaraštį.
Sekite procesą, keiskite planą.
Tikslų nustatymas
Svarbu nustatyti konkrečius, išmatuojamus, pasiekiamus, svarbius ir laiko atžvilgiu apibrėžtus tvaraus renginio tikslus. Tai gali būti atliekų mažinimo, energijos suvartojimo mažinimo arba vietinių ir ekologiškų maisto produktų tiekimo tikslai. Tam reikia ne tik žinoti, kas yra tvarus renginys, bet ir apibrėžti kiekybinius rodiklius, kuriuos galima pasiekti realybėje.
https://supplychain.edf.org/resources/build-a-sustainability-plan-101-set-meaningful-goals/
Šis užsiėmimas leidžia dalyviams nustatyti ir apibrėžti smegenų šturmo ar realaus renginio, skirto tvariam vystymuisi, planą. Turi būti apsvarstyti įvairūs minėti veiksniai, pavyzdžiui, vieta, transportas, maistas ir priemonės. Funkcionalumo koncepcija yra ta, kad kiekvienas elementas būtų draugiškesnis aplinkai. Mokiniai gali naudoti skaitmenines priemones organizuoti ir bendrauti, kad sumažintų popieriaus naudojimą, ir kūrybiškai mąstyti apie upcycled arba perdirbtas medžiagas. Nors dalyvių skaičius neribojamas, rekomenduojama veiklą įgyvendinti mažose grupėse, po to dalytis siūlomomis programomis ir jas aptarti.
Darbo vietos medžiagos
Švietimas apie išteklių valdymą apima mokymąsi apie tokius dalykus kaip energijos, vandens ir išteklių naudojimo efektyvumas. Strategijos apima energiją taupantį apšvietimą, tinkamo atliekų rūšiavimo užtikrinimą, kad jos būtų perdirbamos ir kompostuojamos, ir vengimą pernelyg gaudyti, kad sumažėtų maisto atliekų Tinkamas gerai apgalvotų medžiagų, kurios sumažintų proceso poveikį aplinkai, pasirinkimas.
Mokymasis iš sėkmės istorijų
Pasisemkime įkvėpimo iš sėkmingų tvarumo pavyzdžių. Šie pavyzdžiai rodo naujoviškus ir veiksmingus aplinkosaugos mažinimo būdus.
Europos gerosios praktikos pavyzdžiai
Skatinkite viešąjį transportą: skatinant dalyvius naudotis viešuoju transportu, galima gerokai sumažinti renginio poveikį aplinkai. Toks požiūris atitinka platesnius darnaus vystymosi tikslus ir mažina anglies dioksido pėdsaką.
Saulės energijos komponentas: saulės elementų naudojimas renginio komponentui maitinti yra novatoriškas būdas naudoti švarią energiją, mažinti išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį ir visiems laikams pademonstruoti įsipareigojimą siekti tvarumo.
LED apšvietimas: LED technologijos naudojimas renginių apšvietimui užtikrina energijos vartojimo efektyvumą, tvarumą ir spalvų bei efektų įvairovę, todėl renginiai tampa nuoseklesni ir įspūdingesni
Skaitmeninė registracija : perėjimas prie skaitmeninių registracijos galimybių, pavyzdžiui, planšetinių kompiuterių, išmaniųjų telefonų ar specializuotų įrenginių, ne tik sumažina popieriaus ir plastiko atliekų kiekį, bet ir pagerina svečių patirtį dėl greitesnių procesų ir realaus laiko įžvalgų apie
Perdirbimas: perėjimas prie perdirbamų baldų gerokai sumažina atliekų, anglies dioksido išmetimą ir suvartojimą, kartu yra ekonomiškai efektyvus ir padeda vykdyti nebiudžetinę ir ekologiškai atsakingą politiką
Šaltiniai:
https://swiftdigital.com.au/blog/sustainable-event-management/
https://irp.cdn-website.com/53007095/files/uploaded/guide-to-sustainable-event-management.pdf