Tvarių renginių sertifikavimas - tai oficialus pripažinimas, kad renginys buvo
renginys suplanuotas ir įvykdytas taip, kad atitiktų konkrečius tvarumo kriterijus.
Sertifikavimu sukuriama sistema, leidžianti pasiekti ir pademonstruoti tvarią praktiką, užtikrinanti, kad renginiai kuo labiau sumažintų savo poveikį aplinkai ir kuo labiau padidintų socialinę ir ekonominę naudą.
Populiariausios tvarių renginių sertifikavimo programos
ISO 20121: šis tarptautinis tvaraus renginių valdymo standartas padeda organizacijoms didinti tvarumą per visą renginio gyvavimo ciklą. Jame daugiausia dėmesio skiriama poveikio aplinkai mažinimui, socialinės įtraukties rėmimui ir ekonominio efektyvumo siekimui.
Apex/ASTM aplinkosaugos požiūriu tvarių susitikimų standartai: šiuose standartuose pateikiamos tvaraus renginio planavimo ir įgyvendinimo gairės, apimančios įvairius aspektus, tokius kaip apgyvendinimas, garso ir vaizdo paslaugos, komunikacija, transportas, maistas ir gėrimai.
„Green Key Events": šis sertifikavimas orientuotas į aplinką tausojančią ir tvarią renginių pramonės praktiką. Jis apima tokias sritis kaip energijos vartojimo efektyvumas, vandens taupymas, atliekų tvarkymas ir įmonių socialinė atsakomybė.
BREEAM: nors BREEAM pirmiausia naudojamas pastatams vertinti, jis gali būti pritaikytas renginių vietų tvarumui vertinti, užtikrinant, kad jos atitiktų aukštus aplinkosauginio veiksmingumo standartus.
Žingsniai siekiant tvaraus renginio sertifikavimo
Įvertinkite dabartinę praktiką: atlikite dabartinės renginių planavimo praktikos tvarumo auditą, kad nustatytumėte tobulintinas sritis.
Nustatykite aiškius tikslus: apibrėžkite konkrečius, išmatuojamus tikslus, suderintus su pasirinktais sertifikavimo standartais.
Parenkite veiksmų planą: sukurkite išsamų planą, kuriame išdėstyti veiksmai, reikalingi tvarumo tikslams pasiekti. Jame turėtų būti nurodyti terminai, atsakomybė ir reikalingi ištekliai.
Įgyvendinkite tvarią praktiką: įtraukite tvarią praktiką į visus renginio planavimo ir vykdymo aspektus, pavyzdžiui, naudokite atsinaujinančią energiją, mažinkite atliekų kiekį ir apsirūpinkite iš vietinių šaltinių.
Stebėkite ir vertinkite: nuolat stebėkite pažangą ir įvertinkite įgyvendintos praktikos veiksmingumą. Prireikus koreguokite strategijas, kad atitiktų sertifikavimo kriterijus.
Dokumentavimas ir ataskaitų teikimas: palaikykite išsamią visų tvarumo pastangų ir jų rezultatų dokumentaciją. Tai bus reikalinga sertifikavimo procesui, taip pat gali būti naudojama informuojant suinteresuotąsias šalis apie pasiekimus.
Pateikite paraišką dėl sertifikavimo: Pateikite reikiamus dokumentus ir įrodymus sertifikavimo įstaigai. Atlikite būtinus vertinimus ir auditus, kad gautumėte sertifikatą.
Tvaraus renginio sertifikavimo privalumai
Patikimumas ir pasitikėjimas: sertifikavimas suteikia oficialų jūsų įsipareigojimo siekti tvarumo pripažinimą, didina jūsų patikimumą ir stiprina suinteresuotųjų šalių pasitikėjimą.
Lyginamoji analizė ir tobulėjimas: sertifikavimo standartai yra tvarumo etalonai, padedantys nuolat tobulinti savo praktiką.
Rinkos diferenciacija: sertifikatas išskiria jus iš konkurentų ir gali pritraukti ekologiškai sąmoningus dalyvius bei rėmėjus.
Išlaidų taupymas: tvarumo praktika dažnai padeda sutaupyti lėšų dėl efektyvaus energijos vartojimo, atliekų mažinimo ir išteklių optimizavimo.
Geresnė reputacija: įrodžius įsipareigojimą siekti tvarumo, gerėja mokyklos reputacija ir gali padidėti bendruomenės parama bei aktyvumas.
Šaltiniai: https://www.iso.org/standard/86389.html
https://insights.eventscouncil.org/Sustainability/Sustainability-Events-Standards
https://greenkeyglobal.com/
https://breeam.com/
video: Standards in 10 Minutes | ISO 20121 Sustainable event management